ניקוי מצבה

ניקוי מצבות – מדריך

כל מצבת קבורה צוברת עם הזמן שכבות של לכלוך או משקעים הנוצרים בעקבות מזגי האויר השונים, סופות חול וגשמים וכן אבק, גידולי פטריות עובש ובוץ. סוגי לכלוך אלו נתפסים בסדקים ובמשקעים שעל אבן המצבה והסרתם לפעמים קלה ולפעמים קשה. לפניכם מדריך שיספק לכם את המידע הנצרך לניקוי מצבות בדרך הבטוחה והנכונה.

מה הדרך הנכונה לניקוי מצבה ומה גורם להיזקה

תחילה נאמר שהדרך הבטוחה והטובה ביותר לניקוי מצבה היא בעזרת מטלית רכה, מים ומעט סבון פשוט. במידה והכתם או הלכלוך אינו יורד מעל המצבה המדריך הזה הוא במיוחד בשבילכם. כתבנו לכם מידע שיספק לכם את כל הפרטים לניקוי נכון ובטוח בכתמים קשים ביותר או במקרה של עובש וכתמים עקשניים שאינם מתנקים במים וסבון. וכן כתבנו לכם את הגורמים שעלולים להסב נזק לשיש המצבה.

1. התרחקו מחומרי ניקוי שונים – יש להשתמש רק בחומרי ניקוי מתאימים לניקוי מצבות. כל חומר אחר כגון מי אש, אקונימיקה, חומצה ועוד חומרי ניקוי כאלה ואחרים עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לשיש המצבה והתיקון היחידי לאחר מכן עלול להיות החלפת השיש עצמו. אז מה כן אפשר לעשות? ישנם ערכות לניקוי מצבה אותם תוכלו להשיג ולרכוש בכל חנות חומרי ביניין או דרך האינטרנט. כאן תוכלו למצוא מגוון חומרי ניקוי ייעודיים לטיפול בניקיון מצבות. שימו לב לבחור חומר ניקוי המתאים לסוג שיש המצבה שאותו תרצו לנקות. הסיבה לכך היא שלא כל חומר ניקוי שמתאים לשיש מצבה מסויים יתאים לניקוי שיש מצבה אחר, ועלול אף להזיק לו.

2. צמר פלדה ומברשות גסות הן נזק למצבה – אין להשתמש בכל מברשת קשה או מתכתית. השפשוף איתם יגרמו לשריטות ושחיקה נוראית לשיש המצבה. יש להשתמש במברשת בעלת סיבים רכים ביותר, או במטלית ניקוי פשוטה בלבד.

3. לא משאירים שאריות ניקוי – קניתם את חומר הניקוי המתאים? שימו לב שאף חומרי ניקוי ייעודיים לשיש המצבה שלכם עלול לפגוע במצבה במידה ולא מסירים את כל שאריות של חומר הניקוי. לכן יש לוודא שחומר הניקוי לא יתייבש על מצבה אלא יוסר ויישטף לגמריה. הסיבה לכך היא משום שהחומר מחלחל לתוך האבן ומתייבש ומשאיר אחריו כתמים ומשקעים הקשים מאוד להסרה. אני ממליץ לשפוך דלי מים על כל המצבה בסיום ניקוי המצבה בכדי לא להגיע למצב זה.

4. יש לוותר קיטורית או כל לחץ מים אחר – כל לחץ מים עוצמתי עלול לפגוע בשיש המצבה, לכן העצה היעוצה היא להשתמש בדלי מים בלבד ללא מכשירים המתיזים מים בלחץ חזק.

5. נתקלתם בלכלוך על המצבה? הסירו אותו מיד – ככל שהזמן עובר והכתם או הלכלוך נשאר על גבי המצבה, כך יותר קשה להסירו. לכן יש להזדרז ולנקות את מצבה בכל הזדמנות אם נתקלתם בכתם או לכלוך. מומלץ שאחד מקרובי הנפטר שיגיע בשנת הפטירה עם מטלית ומעט מים בכדי לנקות את המצבה אחת לשנה. טיפול קצר ופשוט זה יועיל רבות לשימור שיש המצבה. הדבר הזה פשוט ימנע מלכלוך להצטבר ולהשתקע על שיש המצבה והסרתו תהיה קלה ומהירה.

6. ניקוי מצבה תדיר אינו מתאים לכל שיש מצבה – בכל הנוגע לניקוי המצבה בחומרים ייעודיים, מצבת אבן חברון, שיש או אבן גיר יש לנקות אחת לשנה וחצי.

מה עושים על לכלוך עקשן? אם פעלתם על פי המדריך בעזרת חומרי הניקוי הייעודיים ועדיין לא הוסר הלכלוך. כנראה שלא מדובר בלכלוך שגרתי ופשוט וכדאי לפנות לבעל מקצוע בכדי שיטפל בבעיה. מצבות הקריה משפצת את כל סוגי המצבות בכלים המתקדמים ביותר לפרטים היכנסו לכאן. נשמח לייעץ ללא תשלום. לפרטים ניתן להתקשר לטל' 054-2891247 או להשאיר לנו הודעה באתר.

0 תגובות

שלח תגובה

הלכלוך עדיין לא ירד? לניקוי מצבות מקצועי ואיכותי חייגו 054-2891247